Шопінг в Польщі
Польща – це країна, відвідавши яку неможливо виїхати без покупок. Вам гарантований вдалий шопінг-тур, так як тут можна побачити широкий вибір різноманітних товарів за цінами набагато нижче, ніж у всій Західній Європі.

Найбільш відповідні міста для шопінгу в Польщі – це Варшава, Полісся, Білосток і Познань.

Як і в інших великих містах Європи, тут знаходиться безліч торгових центрів, бутиків, магазинів, що носять імена світових брендів, а так само ринки, де можна знайти що завгодно – від модного одягу до найціннішого антикваріату, рідкісних книг, картин , скульптур, унікальних тканин і інших товарів. Відвідувачів польських ринків здивує їх чистота і сучасність. Серед найвідоміших-«Маривіл», базар Рожицький, ярмарок «Європа» на Зеленської.

Сюди приїжджають колекціонери в пошуках справжніх шедеврів. Звичайно, не варто забувати, що для вивезення багатьох творів мистецтва з країни потрібно отримати дозвіл. Дана процедура не займе багато Вашого часу, так як не вимагає зайвих формальностей, зате гарантує спокійне перетин польського кордону після повернення додому.

Популярним місцем для покупок є супермаркети, в яких можна відразу придбати різні групи товарів в одному місці і за більш вигідними цінами.

Не забудьте мати при собі кілька монет номіналом в 1 або 2 злотих, які знадобляться Вам, щоб взяти візок.

Найбільш популярний час для шопінгу в Польщі з 2 січня по 13 лютого. Цей період-сезон знижок, коли можна зробити дуже вигідні покупки за низькими цінами.

У центрі Варшави зустрічає гостей та мешканців міста ТЦ «Аркадія», в якому, крім безлічі магазинів, різних бутиків, можна відвідати кінотеатр, а так само ресторани і кафе на будь-який смак. Батьки можуть залишити своїх дітей у спеціальних дитячих кімнатах і насолоджуватися покупками.

Туристам будуть Цікаві місця й Комісійні магазини. Найвідомішим є магазин KOMIS, який розташовується в центрі Варшави.

Тут Ви можете знайти різні речі, меблі, електроніку, що залишилася після ліквідації торгових точок.

Безліч модниць і модників також привертають так звані «магазини-аутлети» – магазини в яких розпродаються залишки колекції світових брендів з великою знижкою. Найвідомішим магазином-аутлетах у Варшаві є «Factory».

В основному всі торговельні центри Польщі працюють з 6.00 до 17.00-19.00 по буднях і з 7.00 до 13.00-14.00 по суботах. По неділях і святкових днях працюють деякі універмаги. Є й цілодобові магазини продовольчих товарів. Сувенірні лавки працюють в основному з 11.00 до 19.00.

Слід згадати ще одне популярне місце для покупок – Гданськ.Шопінг в Польщі Щороку в серпні тут проходить ярмарок. У самому центрі міста з’являється безліч торгових рядів. Купити на цьому ярмарку можна все, що завгодно від усіляких дрібничок до дорогого антикваріату.

При оплаті покупок приймаються євро і злотий-польська валюта, яка випускається наступних номіналів: банкноти в 200, 100, 50, 20 і 10 злотих і монети в 5, 2 злотих і 1, 50, 20, 10, 5, 2 і 1 грошів .

З обміном валюти проблем виникнути не повинно, обмінники є практично скрізь – у готелях, на вокзалах, торгових центрах і звичайно в банках. Так само можна розплатитися пластиковими картами American Express, MasterCard, Visa, і Diners Club.

Не забувайте про повернення ПДВ на вивозяться з Польщі товари Необхідні документи можна оформити, звернувшись до продавця в магазині, якщо сума Вашої покупки понад 200 злотих. Чи не кордоні же слід пред’явити товар і чеки митнику, щоб він поставив штамп. Пункти видачі зворотних платежів знаходяться прямо на кордоні.

В цілому шопінг в Польщі залишає приємні враження від якості придбаного товару і від порівняно низьких цін на нього. В майбутньому велика вірогідність перетворення Польщі в одну з провідних країн для шопінг-турів.

.

Джерело: medilive.ru/article.php?id=1349″ target=”_blank” rel=”nofollow”