Харків – перша столиця

Так, дійсно за цим найбільшим українським містом закріпився неофіційний титул – «перша столиця». Пов'язано це з тим, що з 1919 по 1934 роки Харків дійсно був столицею створеної УРСР. Саме на ці роки припадають будівництво найбільших монументальних архітектурних споруд. І хоча зараз багато скидають споруди того періоду з рахунків, вважаючи що все це безглузді споруди псують вигляд міста. Однак це вже історія, і, по суті, Харків можна назвати найбільшим збори архітектури конструктивізму на Україну.

Але не одним конструктивізмом багатий Харків. Він має давню історію, так як заснований ще в 17 столітті. Найстарішим будівля міста вважається Покровський собор, який пізніше став монастирем, в стилі барокко, споруда якого датується 1689 роком. У місто щорічно приїжджають туристи і зупиняються в готелях і знімають квартири. Якщо розглядати ціни на квартири Харків виявиться привабливим більше ніж інші міста. У Харкові знаходиться найбільший зоопарк і дельфінарій в СНД. Особливою популярністю у туристів користується центральна площа Харкова – Площа Свободи (колишня площа Дзержинського). Вона займає шосте місце в Європі і дванадцяте у світі.

Багато хто знає, що візитною карткою Харкова є Будинок державної промисловості. Перший «радянський хмарочос», як його іноді називають, почали будувати в 1925 році і побудували всього за два роки з половиною роки. Об'єм будівлі – майже – 347 тис. м3, а загальна висота – 108 метрів. Ще одним символом Харкова є – Дзеркальний струмінь – фонтан побудований в 1947 році і посвященнний перемозі у Великій Вітчизняній війні.

 


MAXCACHE: 0.83MB/0.00136 sec